سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / ناسا فردا ماهواره جدیدی را برای یافتن سیارات مشابه زمین به فضا پرتاب می کند [به روز رسانی: پرتاب به تعویق افتاد] – دیجیاتو – سونی مشگین

ناسا فردا ماهواره جدیدی را برای یافتن سیارات مشابه زمین به فضا پرتاب می کند [به روز رسانی: پرتاب به تعویق افتاد] – دیجیاتو – سونی مشگین

ناسا با هدف کشف سیاراتی که مثل زمین به دور یک ستاره گردش کرده و امکان حیات در آنها وجود دارد، فردا ماهواره TESS را به فضا پرتاب خواهد کرد
ماهواره TESS به لطف بهره گیری از چهار دوربین واید در زوایای مختلف قابلیت رصد ۸۵ درصد از آسمان اطراف دارد و در مداری نزدیک به منظومه شمسی، دویست هزار ستاره را برای یافتن سیارات احتمالی در اطراف آنها بررسی خواهد کرد.

TESS فهرستی از سیارات و فاصله آنها از ستاره مرکزی را ایجاد می کند که با توجه به آن می توان گزینه های مناسبی را که احتمالا از شرایط لازم برای حیات برخوردار هستند، بررسی کرد. از نظر من این ماهواره فرصت مناسبی را برای پیشرفت در زمینه کشف اشکال فضایی حیات در سیارات دیگر فراهم می کند.

این ماهواره که «Transit Exoplanet Survey Satellite» یا «TESS» نام دارد، فردا با استفاده از راکت «فالکون ۹» کمپانی اسپیس اکس از پایگاه «کیپ کاناورال» فلوریدا به فضا پرتاب خواهد شد.

ماهواره TESS در سال اول تحقیقات بخش جنوبی فضا را رصد کرده و در سال دوم به سراغ بخش شمالی خواهد رفت. پس از یافتن سیارات دیگر تلسکوپ های پیشرفته مثل تلسکوپ فضایی «جیمز وب» که در سال ۲۰۲۰ به فضا پرتاب می شود، احتمال وجود حیات در آنها را بررسی خواهند کرد.

در سال های اخیر کشف سیارات مشابه زمین به هدفی هیجان انگیز برای علاقمندان به فضا تبدیل شده و حالا ناسا خود را برای پرتاب ماهواره ای آماده می کند که در همین راستا فعالیت خواهد کرد.

در این پروژه دوساله که همکاری دانشگاه MIT صورت گرفته فضا به نقاط مختلفی تقسیم شده که قرار است هریک از آنها در ۲۷ روز به صورت کامل بررسی شوند. ماهواره TESSپروفسور «سارا سیگر» از متخصصان اخترفیزیک دانشگاه MIT درباره کاربرد این ماهواره می گوید:

شاید بسیاری از سیاراتی که TESS پیدا می کند از نظر اندازه و ساختار سنگی شبیه زمین باشند

سیگر تاکید می کند شاید بسیاری از سیاراتی که TESS پیدا می کند از نظر اندازه و ساختار سنگی شبیه زمین باشند، با این حال تفاوت های عمده و عجیب دیگری با سرزمین ما خواهند داشت.

ناسا با هدف کشف سیاراتی که مثل زمین به دور یک ستاره گردش کرده و امکان حیات در آنها وجود دارد، فردا ماهواره TESS را به فضا پرتاب خواهد کرد.

به روز رسانی:

اسپیس اکس که قرار بوده این ماهواره را به فضا ارسال کند، اعلام کرده به منظور تحلیل اطلاعات مرتبط با هدایت، مسیریابی و سیستم های کنترلی نیاز به زمان بیشتری دارد و به همین علت پرتاب را به تعویق انداخته. انتظار می رود پرتاب در ۱۸ آپریل (نیمه شب چهارشنبه تا ابتدای صبح پنجشنبه هفته جاری) انجام شود.

درباره ی back120

همچنین ببینید

اندروید P می تواند میزان صدای دستگاه های بلوتوثی را به یاد بسپارد – دیجیاتو – سونی مشگین

با توجه به گزارش منتشر شده توسط وبسایت XDA-Developers به نظر می رسد اندروید ۹ که با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *