سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / تأیید حکم بازداشت آسانژ و ارسال بسته ای مشکوک برای او – دیجیاتو – سونی مشگین

تأیید حکم بازداشت آسانژ و ارسال بسته ای مشکوک برای او – دیجیاتو – سونی مشگین

بر اساس گفته مقامات انگلیس، بسته مشکوکی که دیروز به سفارت اکوادور در لندن، محل اقامت افشاگر مشهور، جولیان آسانژ ارسال گشته بود، ردیابی شده است
این اتفاق دقیقاً در روزی رخ داده که یک قاضی بریتانیایی حکم بازداشت آسانژ را تأیید کرده است. پیش از این وکیل آسانژ درخواست تعلیق حکم بازداشت او از سوی پلیس را اعلام کرده بود. .ولی قاضی گفته که در مورد این درخواست به اندازه کافی قانع نشده است.

آسانژ در این خصوص ادعا کرده که بسته تهدید آمیز و حاوی ماده ای سفید رنگ بوده. البته از سوی دیگر پلیس اعلام کرده که بررسی ها نشان داده این بسته تهدید آمیز نبوده است.

ادعای آسانژ با گفته های پلیس هم خوانی ندارد.

جولین آسانژ

پس از این حکم قاضی، وکیل آسانژ درخواست نموده بود با توجه به اینکه آسانژ دیگر در مقابل انظار عمومی حاضر نمی شود، حکم بازداشت او لغو شود. در ادامه قاضی پاسخ داده بود تمایل دارد در دادگاهی که در ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن ماه) برگزار می شود، تصمیم نهایی را بگیرد.

بر اساس گفته مقامات انگلیس، بسته مشکوکی که دیروز به سفارت اکوادور در لندن، محل اقامت افشاگر مشهور، جولیان آسانژ ارسال گشته بود، ردیابی شده است.

آیا هدف تهدید یا سوء قصد به آسانژ بوده؟

اشاره می کنیم که اخیراً گزارش شده بود آسانژ شهروندی اکوادور را به دست آورده. او در این شرایط درخواست مصونیت سیاسی کرده بود که به این وسیله بتواند بدون هیچ گونه خطر دستگیری، از سفارت خارج شود، ولی اداره اتباع خارجی انگلیس درخواست او را رد کرده بودند.

همچنین مقامات سوئد در سال ۲۰۱۷ مسئله اتهام آزار جنسی انجام شده از طرف افشاگر یاد شده را مطرح کردند. این مسئله نیز بر نگرانی آسانژ از دستگیری و فرستادن او به آمریکا افزوده بود. سپس این افشاگر اتهام مربوطه را رد کرد. البته فعلاً دادستان مربوط به این پرونده در سوئد نیز تحقیقات در مورد این مسئله را به حال تعلیق در آورده است.

جولیان آسانژ، موسس استرالیایی وب سایت ویکی لیکس پیشتر به افشای اسناد محرمانه  آمریکا متهم شده بود و از سال ۲۰۱۲ تاکنون از ترس دستگیر شدن توسط پلیس به سفارت اکوادور در لندن پناه برده. او نگران است که در صورت خروج از سفارت دستگیر شده و به مقامات آمریکا تحویل داده شود و در این صورت به اتهام افشای اسناد محرمانه متهم شده و مجازات گردد.

بر اساس گزارش پلیس لندن این بسته توسط مأمورین متخصص ارزیابی شده و تاکنون گزارشی از صدمات احتمالی ناشی از این بسته مشکوک اعلام نشده. همچنین به گفته پلیس شرایط تحت کنترل است. برخی منابع اعلام کرده اند که پلیس در حالی که بسته مشکوک را در دست داشته، به سفارت مراجعه کرده است.

ویدیوی کوتاهی که از مراجعه پلیس به سفارت اکوادور منتشر شده است.

درباره ی back120

همچنین ببینید

همه اطلاعات جدیدی که از وان پلاس ۶ منتشر شده است – دیجیاتو – سونی مشگین

هرچه به زمان رونمایی وان پلاس ۶ نزدیکتر می‌شویم، خبر‌های بیشتری از این پرچمدار منتشر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *